Dezodorant dla mężczyzn to bez wątpienia kosmetyk, który pod wieloma względami stanowi jeden z najchętniej wybieranych produktów do pielęgnacji ciała. Ponieważ na rynku znajdziemy wiele różnych wariantów, każdy może znaleźć coś dla siebie i tym samym cieszyć się taką ochroną, na jakiej nam zależy. Żeby jednak faktycznie zapewnić sobie pożądaną skuteczność, dobrze jest pamiętać o kilku prostych zasadach aplikacji dezodorantów.

Jak odżywić włosy skutecznie, nie obciążając ich i nie wykorzystując w tym celu kosmetyków bogatych w silikony i parabeny? Jednym z najciekawszych i najskuteczniejszych sposobów pozwalających na osiągnięcie tego celu jest z pewnością olejowanie włosów na mokro. Mokre włosy są znane z tego, że lepiej wchłaniają substancje znajdujące się w oleju. Sam zabieg jest często opisywany jako trudny. Okazuje się jednak, że przy odrobinie wprawy można wykonywać go intuicyjnie.

W zakresie pielęgnacji twarzy wiele się zmieniło w ostatnich latach – konsumenci są coraz bardziej świadomi i zaznajomieni ze składami, z kolei producenci starają się, by odpowiadać na rosnące potrzeby i opracowywać coraz to nowsze formuły, dostosowane do oczekiwań grupy docelowej. Ci jednak, którzy dopiero układają swoją rutynę pielęgnacyjną, mogą mieć pewne wątpliwości przy doborze kosmetyków. Dlatego też często pojawiają się pytania o to, jak działa serum do twarzy w stosunku do kremu i czym właściwie się różnią oba produkty?

Opiekunki osób starszych powinny posiadać wiedzę dotyczącą odleżyn i tego, jak i m skutecznie zapobiegać. Dotykają one osoby unieruchomione. Najczęściej pojawiają się u leżących podopiecznych, ale są problemem atakującym również tych jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Jednym z elementów skutecznej profilaktyki antyodleżynowej są materace przeciwodleżynowe. Zobaczmy jakie materace chroniące przed powstawaniem odleżyn są obecnie dostępne.

Koszulki z napisami nigdy nie wychodzą z mody! Są odpowiednie zarówno dla szczupłych pań jak i tych, które mają nadmiarowe kilogramy. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i weź garść inspiracji dla siebie! Sprawdź, które modele będą pasowały do Twojej sylwetki i jak umiejętnie ukryć niedoskonałości figury oraz jak łączyć t-shirty ty z nadrukami i napisami z innymi elementami garderoby.

Większość młodych osób marzy, by zdać egzamin na prawo jazdy, a potem jeździć własnym samochodem. Zanim to się jednak stanie, muszą oni najpierw przejść kurs, a następnie zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Jak wygląda droga do zostania kierowcą? O czym musi pamiętać nowy właściciel samochodu? Sprawdźmy to!

Awaria sprzętu elektronicznego, starte podeszwy butów czy pęknięty szew w sukience wcale nie oznaczają zużycia danego przedmiotu. Wiele usterek da się naprawić z pomocą odpowiedniego fachowca. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie go szukać. Nasze chęci z pewnością doceni planeta - w końcu nadmierne gromadzenie śmieci to jeden z problemów, z którym walczyć musimy wszyscy.

Koniec roku to czas wzmożonego ruchu w centrach handlowych. Black Friday, Cyber Monday i okres przedświątecznym wzmagają potrzeby zakupowe. Nowe rzeczy w domu oznaczają często kres istnienia tych przedmiotów, z których do tej pory korzystaliśmy. Co się z nimi dzieje? Jeśli są w dobrym stanie mogą zostać oddane komuś innemu, sprzedane za symboliczną kwotę lub odpowiednio zutylizowane. W najgorszym scenariuszu wylądują na śmietniku. Dla naszej planety to ostatnie rozwiązanie oznacza powiększenie zalegającej góry odpadów, która ma negatywny wpływ na środowisko. Z ekologicznego punktu widzenia warto pamiętać w tym konsumpcyjnym pędzie, że można spróbować naprawić, to co już mamy, zamiast od razu kupować nowe. Zachęca do tego też serwis FIXLY , pomagający znaleźć specjalistów, którzy tchną w stare przedmioty drugie życie.

Dlaczego warto naprawiać?

Względy ekonomiczne są największym motywatorem do naprawiania. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Dużo taniej jest na przykład wymienić zepsuty zamek w kurtce lub stłuczone szkło smartfona niż kupić nowy egzemplarz w sklepie.

Naprawianie ma jednak dużo większe znaczenie niż tylko oszczędzanie pieniędzy. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ograniczenie produkcji odpadów to ukłon w stronę środowiska naturalnego. Im częściej będziemy naprawiać, tym mniej rzeczy trafi na śmietnik. Gdyby każdy z nas używał odkurzacza, komputera czy telefonu o rok dłużej, to oznaczałoby wyprodukowanie aż 4 megaton CO2 mniej! To równoznaczne ze zniknięciem dwóch milionów aut z ulic.​

Co naprawiają Polacy?

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez Kantar, najczęściej Polacy decydują się naprawić urządzenia AGD. Zepsutą pralkę w ręce fachowca oddaje 56 proc. respondentów, a zmywarkę 52 proc.. Nieco mniej osób, bo 48 proc., powierza serwisantowi sprzęt elektroniczny, taki jak telewizory czy radio. Jeśli zaś chodzi o odzież i obuwie, to tylko co trzeci badany decyduje się na naprawę. Reszta woli udać się do sklepu po nowe produkty.

Czym jest Fixly?

Fixly to serwis, który pomaga łączyć osoby chcące zlecić jakąś usługą z odpowiednimi wykonawcami w okolicy. Zamiast przeglądać setki ogłoszeń czy stron internetowych w poszukiwaniu fachowca, wystarczy dodać zapytanie na Fixly. Zainteresowani specjaliści sami kontaktują się ze zlecającym, przedstawiając swoją ofertę. Użytkownik może wybrać spośród pięciu propozycji.

W podjęciu decyzji pomagają szczegółowe informacje o wykonawcach na ich profilach, w tym oceny od wcześniejszych klientów. Na Fixly obecnych jest już ponad 126 tysięcy specjalistów - ekipy remontowe, hydraulicy, szewcy, złote rączki, stolarze, księgowi, mechanicy samochodowi, specjaliści z zakresu prawa, masażyści i wielu innych przedstawicieli branży usług.

Biurowe zajęcia wykonywane są przede wszystkim na siedząco przy biurkach, stołach albo recepcyjnych ladach. W tym celu niezbędne jest zapewnienie pracownikowi odpowiednich krzeseł lub foteli. Ich wybór determinuje kilka różnych czynników, z których najważniejsze to ergonomia oraz funkcjonalność, ale ważne są również design i estetyka. Coraz częściej podczas zakupu krzeseł do biura bierze się pod uwagę jeszcze jedno: przewidywany czas siedzenia na nich, czyli po prostu użytkowania.

Szybki kalkulator OC? Sprawdź Beesafe, nową markę ubezpieczeniową, której oferta skierowana jest przede wszystkim do kierowców korzystających z mobilnych rozwiązań. Poza standardową ofertą obejmującą OC, Autocasco i NNW, Beesafe daje kierowcom znacznie więcej możliwości - dodatki do polisy, których nie znajdziemy w żadnym innym towarzystwie.

Jeśli przyjrzymy się uważnie historii sprzedaży ziół na terenie naszego kraju, zauważymy, że od pewnego czasu widoczny jest coraz większy popyt na te produkty. Współczesne sklepy zielarskie to dużo więcej, niż tylko klasyczny Herbapol. W produkty ziołowe i naturalne możemy obecnie zaopatrzyć się także w niewielkich miejscowościach, dzięki czemu ich mieszkańcy nie są zdani na kupowanie ziół w ciemno przez Internet.